Ekologiczne i ekonomiczne drukowanie dzięki EcoTank  

Ekologiczne i ekonomiczne drukowanie dzięki EcoTank

Obecnie w wielu przedsiębiorstwach decyzje nie zawsze podejmowane są w oparciu o względy czysto ekonomiczne – coraz większą rolę odgrywa również świadomość ekologiczna. Punktem wyjścia do oszczędzania kosztów i ochrony środowiska jest na przykład wysokie zużycie zasobów w druku.

Modele drukarek z serii ET-M firmy Epson są wyposażone w zbiornik z atramentem do wielokrotnego napełniania. Dzięki dużej pojemności i dużemu zasięgowi, rzadko trzeba wypełniać nowy tusz – eliminując w ten sposób niepotrzebne opakowania plastikowe. Ponadto drukowanie może zmniejszyć zużycie energii nawet o 95 procent w porównaniu z porównywalnymi monochromatycznymi drukarkami laserowymi.

Niższe koszty operacyjne

Oprócz korzyści ekologicznych drukarki oferują również korzyści ekonomiczne: Ze względu na niskie zużycie energii i wydajność farby drukarskiej, całkowite koszty operacyjne są stosunkowo niskie. Jedno wypełnienie atramentu wystarcza na 11 000 stron przed ponownym napełnieniem.
Zakup tuszu do wielokrotnego napełniania jest również tańszy niż zakup takiej samej ilości tuszu we wkładach do drukarek. Dzięki temu można zaoszczędzić do 90 procent kosztu wydrukowanej strony.

Łatwy w użyciu

Drukarki monochromatyczne EcoTank przekonują również swoją wysoką przyjaznością dla użytkownika – tak więc początkowa konfiguracja jest stosunkowo prosta. Konserwacja jest również bardzo prosta, ponieważ nie ma potrzeby ciągłej wymiany kaset z tonerem. Po opróżnieniu atramentu nowy atrament można łatwo i czysto wypełnić.

Wyższa wydajność

Szczególnie biura, w których wiele lub bardzo duże wydruki często korzystają z oszczędności czasu drukarek z serii ET-M firmy Epson i mogą zwiększyć swoją produktywność. Drukarki monochromatyczne różnią się od konwencjonalnych drukarek laserowych szybkim czasem reakcji i dużą prędkością drukowania. Czas nagrzewania po włączeniu wynosi zaledwie sześć sekund. Następnie można go wydrukować natychmiast – możliwe jest wydrukowanie do 20 stron na minutę.

 

Co uważasz na ten temat? Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *