Wejście do automatyki – z ramieniem robota DOBOT Magician  

Wejście do automatyki – z ramieniem robota DOBOT Magician

DOBOT Magician jest wszechstronnym ramieniem robota, które jest wykorzystywane głównie do nauki umiejętności programowania. Za pomocą nasadek przedłużających, takich jak zestaw do drukowania 3D lub ramię chwytaka, różne scenariusze mogą być testowane przy niewielkim nakładzie pracy.

Jest to idealne wprowadzenie do robotyki i automatyki.

Rozpoczęcie pracy w robotyce bez przeszkód

Robot DOBOT został zaprojektowany przede wszystkim do celów szkoleniowych i kształcenia ustawicznego i charakteryzuje się łatwością obsługi. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom można go łatwo ustawić na biurku.

Oprogramowanie DOBOT Studio (dostępne dla systemów Windows i Mac) jest bezpłatne i posiada graficzny interfejs programowania oraz klasyczne wejście wiersza poleceń.

Intuicyjna obsługa sprawia, że ramię robota DOBOT Magician jest szczególnie łatwe do opanowania przez użytkownika w zakresie programowania.

Niezliczone możliwości dzięki osprzętowi i przedłużkom.

Ramię robota może być używane do wymyślania nowych wzorów ruchu lub przeprowadzania eksperymentów w celu zwiększenia wydajności produkcji. Dzięki licznym esejom można przetestować szeroki wachlarz funkcji. Dostępne są m.in. uchwyt na sworzeń, ramię chwytaka, przyssawka lub pompa próżniowa.

Sterowanie jest możliwe dzięki licznym interfejsom poprzez Bluetooth, WLAN, komputer, aplikację, kontroler gier lub Leap Motion – w zależności od zakresu dostawy i zawartych w nim modułów.

Inne akcesoria

Dodatkowe akcesoria, takie jak taśma przenośnika taśmowego lub osie liniowe rozszerzające zakres ruchu, otwierają dodatkowe możliwości. W ten sposób można symulować całą linię produkcyjną.

Vision Kit zapewnia niezbędny sprzęt do tworzenia systemów robotów z modułami optycznymi i zawiera kamerę przemysłową, oświetlenie i akcesoria montażowe.

 

Tworzenie modeli w 2D i 3D

Dzięki przystawce do drukowania 3D ramię robota może być przekształcone w drukarkę 3D, a modele lub komponenty mogą być drukowane. Może być również używany do wykonywania rysunków technicznych, planów i obrazów.

W ten sposób Magik DOBOT jest wszechstronnym towarzyszem w uczeniu się wszystkich etapów pracy w technice automatyzacji, od projektowania, poprzez produkcję komponentów, aż po montaż.

Obrazek na okładce: reichelt

 

 

Co uważasz na ten temat? Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *