Podejmij środki ostrożności już teraz: wsparcie dla systemu Windows 7 kończy się w styczniu 2020 r  

Podejmij środki ostrożności już teraz: wsparcie dla systemu Windows 7 kończy się w styczniu 2020 r

Windows 7 to popularny i solidny system operacyjny, szeroko stosowany w biznesie. Nadszedł jednak czas, aby się pożegnać, ponieważ przedłużone wsparcie kończy się 14 stycznia 2020 r. Dowiedz się, dlaczego powinieneś zacząć myśleć o następcy już teraz i co powinieneś rozważyć.

 

Co oznacza „koniec wsparcia”?

Jeśli wersja systemu Windows nie jest już obsługiwana, nie będą dostępne żadne aktualizacje oprogramowania. Ogólna wydajność i niezawodność spadną, ponieważ, na przykład, nowe sterowniki sprzętowe nie mogą być dłużej instalowane.

Co ważniejsze, nie będzie więcej aktualizacji zabezpieczeń. Oznacza to, że komputer nie jest już w pełni chroniony przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Firma akceptuje wyższe ryzyko związane z bezpieczeństwem w przypadku wersji systemu Windows, która nie jest już obsługiwana.

Obecny system operacyjny ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa informatycznego

Coraz więcej firm jest dotkniętych atakami cybernetycznymi – według Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) 70 procent badanych firm padło ofiarą ataku cybernetycznego w 2016 i 2017 roku. To może drogo kosztować firmy.

Prawie połowa z tych ataków zakończyła się sukcesem, a w jednej czwartej atak doprowadził do niepowodzeń operacyjnych.

W takich przypadkach przedsiębiorstwa nie tylko muszą wykonać dodatkową pracę, aby zlikwidować lukę w zakresie bezpieczeństwa, ale również muszą poradzić sobie z utratą produkcji. Ponadto dochodzi do utraty zaufania wśród klientów i potencjalnych nowych klientów.

Ta szkoda dla reputacji może mieć nawet negatywny wpływ na możliwości biznesowe firmy w dłuższym okresie czasu.

Bezpieczny system operacyjny jako podstawa bezpieczeństwa cybernetycznego w przedsiębiorstwie

Oczywiście sam system operacyjny nie jest w stanie odpierać wszystkich ataków cybernetycznych, ale stanowi podstawę do budowania koncepcji bezpieczeństwa i dlatego jest ważnym elementem bezpieczeństwa informatycznego w przedsiębiorstwach.

Wraz z postępem technologicznym w dziedzinie sztucznej inteligencji, złośliwe oprogramowanie rozwija się szybko i znajduje coraz bardziej wyrafinowane sposoby penetracji systemów informatycznych firm. Regularne i terminowe aktualizacje zapewniają ochronę przed tymi zagrożeniami.

 

Przełączenie na nową wersję systemu Windows jest wysoce zalecane

Wraz z wycofaniem wsparcia dla systemu Windows 7, istnieje pilna potrzeba podjęcia działań przez wszystkie firmy, które nadal korzystają z systemu operacyjnego. Zalecamy przejście na system Windows 10. Wersja Pro obecnej wersji systemu Windows 10 z listopada 2018 r. obowiązuje w rozszerzonej wersji do 9 stycznia 2029 r.

System operacyjny Windows 10 ma już ugruntowaną pozycję jako niezawodny i przyjazny dla użytkownika pakiet oprogramowania dla wielu użytkowników. Przełączanie z systemu Windows 7 na Windows 10 jest stosunkowo intuicyjne, ponieważ znane funkcje, takie jak menu Start, mają podobną konstrukcję.

Ponadto wprowadzono pewne ulepszenia mające na celu zwiększenie produktywności, takie jak szybszy start, potężniejsza przeglądarka i inne funkcje, które pomagają użytkownikom śledzić zadania.

Dlaczego warto inwestować teraz

Jeśli masz zamiar dokonać zmiany, powinieneś to zrobić jak najwcześniej, ponieważ aktualizacja do nowego systemu operacyjnego powinna być starannie przygotowana. W ten sposób można z wyprzedzeniem zidentyfikować trudności i znaleźć rozwiązania.

Może się zdarzyć, że części sprzętu lub oprogramowania są niekompatybilne z nowym systemem operacyjnym. Z tego powodu należy wcześniej przeprowadzić testy w celu wyjaśnienia, czy niektóre programy wymagają dostosowania lub aktualizacji oraz czy sterowniki dla sprzętu, takiego jak drukarki, będą również działać w nowej wersji.

Nie lekceważ przejścia na euro dla pracowników

Próba może zapewnić płynne przejście w okresie przejściowym, co nie wpływa negatywnie na wydajność ani nie obciąża nerwów wszystkich zaangażowanych stron. Nie należy również lekceważyć komponentu psychologicznego:

Wprowadzenie nowego systemu operacyjnego jest zawsze istotną zmianą dla pracowników. Niektóre funkcje systemu Windows 7 zostały zmienione dla systemu Windows 10, a dobrze funkcjonujące przepływy pracy muszą zostać zwolnione. Im bardziej bezproblemowo działa proces modernizacji i im mniej problemów technicznych, tym lepiej nowy system będzie akceptowany przez pracowników.

 

Wymagania systemowe dla systemu Windows 10

W celu zainstalowania systemu Windows 10 należy spełnić następujące wymagania.

Aktualna wersja Windows 7 SPI lub Windows 8.1
Jeśli obecna wersja nie działa na urządzeniu, można ją pobrać ze strony internetowej Microsoft

Procesor
Procesor lub SoC powinien mieć częstotliwość co najmniej 1 GHz.

Główna pamięć
Dla wersji 32-bitowej potrzebujesz 1 GB, dla wersji 64 – 2 GB.

Miejsce na dysku twardym
16 GB wymaga wersji 32-bitowej, wersja 64-bitowa wymaga 20 GB pamięci operacyjnej.

Karta graficzna
Karta graficzna powinna być co najmniej DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0.

Rozdzielczość ekranu
Należy zagwarantować rozdzielczość ekranu wynoszącą co najmniej 800×600 pikseli.

Uwaga

Ponadto należy zwrócić uwagę na sterowniki, oprogramowanie firmware i istniejące aplikacje. Na przykład, może nie być możliwe uruchomienie wszystkich funkcji, ponieważ sprzęt urządzenia może być niekompatybilny, może brakować aktualnych sterowników lub wygasła pomoc techniczna producenta sprzętu lub strony trzeciej.

Pomocna jest również aplikacja „Get Windows 10”, która automatycznie sprawdza, czy urządzenie jest kompatybilne z systemem operacyjnym.
Więcej specyfikacji i informacji na temat konkretnych funkcji można znaleźć w arkuszu danych technicznych.
Pracuj bezpiecznie nawet po wygaśnięciu wsparcia dla systemu Windows 7.

Jeśli zareagujesz wcześnie i dokładnie sprawdzisz, czy Twój sprzęt i oprogramowanie są kompatybilne z nową wersją systemu Windows, nic nie stoi na przeszkodzie udanej konwersji. Ponadto są Państwo przygotowani do wydajnej i bezpiecznej pracy.

Obrazek na okładce: Microsoft

 

 

 

Co uważasz na ten temat? Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *