Ankieta: Drukarki 3D wkraczają do polskich domów  

Ankieta: Drukarki 3D wkraczają do polskich domów

Druk 3D od dawna ugruntował swoją pozycję w takich branżach, jak produkcja, medycyna, branża samochodowa, a nawet gastronomia. Badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie reichelt elektronik pokazuje, że coraz częściej w gospodarstwach domowych pojawia się technologia druku 3D.

Połowa Polaków pragnie posiadać drukarkę 3D

Do tej pory drukarkę 3D posiadało tylko 16 procent mieszkańców Polski. Niemniej jednak połowa respondentów (50%) stwierdziła, że nie wyklucza zakupu drukarki 3D.

Osoby prywatne chciałyby korzystać z drukarki 3D w gospodarstwie domowym do produkcji następujących artykułów:

  • Ozdoby, np. wazony (45%)
  • Drobne elementy do wykonywania napraw (52%)
  • Komponenty techniczne do zastosowań hobbystycznych (43%)

Druk artykułów spożywczych: czekolada, ser do smarowania i podobne

Oprócz plastiku lub metalu, do drukowania cyfr czy napisów nadaje się również żywność. Polacy są jednak nadal sceptycznie nastawieni do tego zastosowania: 35 procent obecnie uważa, że druk 3D nie zyska popularności w sektorze spożywczym. Jednak 25% respondentów może sobie wyobrazić korzystanie z posiadanej lub przyszłej drukarki 3D do gotowania i pieczenia. Podczas, gdy słodycze, typu czekolada (38 proc.) lub marcepan i cukier (21 proc.) wydają się być dobrze przyjmowane, to potrawy wytrawne, np. mięso i wędliny (13 proc.) lub ser do smarowania (13 proc.) są w formie drukowanej w 3D mniej interesujące dla respondentów z Polski.

 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co uważasz na ten temat?

Ładuję dotychczasowe wyniki głosowania.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *