Drukarka do żywności Procusini: Jedzenie z drukarki 3D  

Drukarka do żywności Procusini: Jedzenie z drukarki 3D

Profesjonalne drukarki Procusini 3D umożliwiają stworzenie ciekawych kreacji dań. Dzięki nim możesz stworzyć figury, napisy, loga lub swoje własne projekty. Wystarczy podłączyć drukarkę do komputera poprzez WLAN, a wzory opracowane samodzielnie lub ściągnięte z Internetu zostaną przesłane do drukarki. Teraz jeszcze tylko trzeba napełnić drukarkę odpowiednią masą spożywczą, a ona sama w kilka minut uformuje pożądany obiekt, nanosząc na siebie cienkie warstwy masy.

Producent oferuje dwa modele drukarek do żywności:

  • Procusini 3.0 pracuje za pomocą dyszy i jest w stanie stworzyć obiekt o maksymalnych wymiarach 15 x 25 x 10 cm. Samo urządzenie posiada następujące wymiary: 60 x 60 x 65 cm (szerokość x głębokość x wysokość).
  • Procusini 3.0 Dual jest w stanie przy pomocy dwóch dysz stworzyć jednocześnie dwa obiekty. Maksymalne wymiary obiektu wynoszą 15 x 33 x 10 cm, a wymiary urządzenia 60 x 64 x 65 cm.

Marcepan, czekolada, masa cukrowa i makaronowa: gotowe do użycia w drukarce

Zastosowane artykuły spożywcze powinny posiadać formę masy o odpowiedniej konsystencji i temperaturze, która z właściwą prędkością przepływu i grubością warstwy nanoszona jest przez dyszę na pożądany obiekt – podobnie jak za pomocą końcówki dekoratora, ale o wiele bardziej precyzyjnie. Procusini ma w ofercie kilka gotowych mas spożywczych:

Jeśli chcesz zastosować własne artykuły spożywcze takie jak mięsne smarowidło, masło, twaróg czy puree ziemniaczane, musisz odpowiednio ustawić drukarkę oraz przeprowadzić właściwą próbę.

Wzory i pomysły na różne modele dostępne są w Klubie Procusini, do którego każdy nabywający drukarkę otrzymuje dostęp online. Drukarki do żywności są przeznaczone do użytku profesjonalnego i z tego powodu są dostępne tylko dla klientów prowadzących działalność gospodarczą. Jak wszystkie artykuły higieniczne nie podlegają zwrotowi.

 

Twoja opinia jest dla nas ważna. Co uważasz na ten temat?

Ładuję dotychczasowe wyniki głosowania.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *