Drukarka do żywności Procusini: Jedzenie z drukarki 3D  

Drukarka do żywności Procusini: Jedzenie z drukarki 3D

Profesjonalne drukarki Procusini 3D umożliwiają stworzenie ciekawych kreacji dań. Dzięki nim możesz stworzyć figury, napisy, loga lub swoje własne projekty. Wystarczy podłączyć drukarkę do komputera poprzez WLAN, a wzory opracowane samodzielnie lub ściągnięte z Internetu zostaną przesłane do drukarki. Teraz jeszcze tylko trzeba napełnić drukarkę odpowiednią masą spożywczą, a ona sama w kilka minut uformuje pożądany obiekt, nanosząc na siebie cienkie warstwy masy.

Producent oferuje dwa modele drukarek do żywności:

  • Procusini 3.0 pracuje za pomocą dyszy i jest w stanie stworzyć obiekt o maksymalnych wymiarach 15 x 25 x 10 cm. Samo urządzenie posiada następujące wymiary: 60 x 60 x 65 cm (szerokość x głębokość x wysokość).
  • Procusini 3.0 Dual jest w stanie przy pomocy dwóch dysz stworzyć jednocześnie dwa obiekty. Maksymalne wymiary obiektu wynoszą 15 x 33 x 10 cm, a wymiary urządzenia 60 x 64 x 65 cm.

Marcepan, czekolada, masa cukrowa i makaronowa: gotowe do użycia w drukarce

Zastosowane artykuły spożywcze powinny posiadać formę masy o odpowiedniej konsystencji i temperaturze, która z właściwą prędkością przepływu i grubością warstwy nanoszona jest przez dyszę na pożądany obiekt – podobnie jak za pomocą końcówki dekoratora, ale o wiele bardziej precyzyjnie. Procusini ma w ofercie kilka gotowych mas spożywczych:

Jeśli chcesz zastosować własne artykuły spożywcze takie jak mięsne smarowidło, masło, twaróg czy puree ziemniaczane, musisz odpowiednio ustawić drukarkę oraz przeprowadzić właściwą próbę.

Wzory i pomysły na różne modele dostępne są w Klubie Procusini, do którego każdy nabywający drukarkę otrzymuje dostęp online. Drukarki do żywności są przeznaczone do użytku profesjonalnego i z tego powodu są dostępne tylko dla klientów prowadzących działalność gospodarczą. Jak wszystkie artykuły higieniczne nie podlegają zwrotowi.

 

Co uważasz na ten temat? Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *